Konec avgusta 2017 smo se družili na 1. Mednarodni poletni šoli doživljajske pedagogike na Debelem Rtiču, v organizaciji Zavoda za socialno pedagogiko in v sodelovanju s Pedagoško fakulteto Univerze na Primorskem. Doživljali smo lepote obale, se spoznavali, zabavali in sodelovali na delavnicah socialnih iger, izkusili tišino, povezanost in ustvarjalnost v duhu indijanske kulture, najpogumnejši pa so se podali na tridnevni tabor preživetja v naravi. Poletno šolo je otvoril prof. dr. Mitja Krajnčan, oče doživljajske pedagogike v Sloveniji, ki je to filozofijo, oblike in načine dela, skupaj z nekaterimi sodelavci, premišljeno prenesel v slovenski prostor in se tem prispeval k razvoju alternativne, kvalitetnejše socialnopedagoške prakse. Poletna šola je sicer namenjena vsem pedagoškim in andragoškim delavcem, ki želijo razširiti svoj repertoar alternativnih metod in oblik dela z otroki ter mladino, pa tudi drugim, odraslim uporabnikom, ki želijo poskrbeti za lastno psihohigieno. Narava, vsebine in potek dela namreč omogočajo sprostitev, zabavo, pozitivne socialne izkušnje in umik iz vsakdanjega vrveža digitalnih medijev.